Egzamin kompetencyjny IPSC 07.04.2019

Egzamin odbędzie się w Matkach k. Olsztyna.
Termin : 07.04.2019 r. (niedziela) godz. 10:00
Miejsce: Strzelnica Warmińskiego Klubu Strzeleckiego „10” w Mątkach k. Olsztyna
Organizator: Warmiński Klub Strzelecki „10”
Data: 07.04.2019 r., godz. 10:00 (część teoretyczna), godz. 12:30 (część praktyczna) Koszt: 70,- PLN
Do egzaminu mogą zostać dopuszczone osoby, które posiadają w dniu egzaminu ważną licencję zawodniczą PZSS na 2019 rok i wiedzę z zakresu przepisów IPSC. Kandydaci proszeni są o przybycie z własnym wyposażeniem tj.: broń z minimum dwoma magazynkami, amunicja minimum 36 szt., pas z kaburą i ładownicami spełniającymi wymogi przepisów IPSC, ochronniki słuchu i wzroku oraz długopis.
Istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z broni i wyposażenia organizatora.
Egzamin składa się z części teoretycznej trwającej 20 minut (test zawierający 20 pytań) oraz praktycznej – trzy różne tory z minimalną ilością strzałów 36 .
Osoby, które nie zaliczą egzaminu teoretycznego nie zostają dopuszczone do egzaminu praktycznego.

Kontakt:
Egzaminator – Jacek Ostrzycki,
tel. 601 65 25 00,
e-mail: kontakt@m-gear.pl
Rejestracja przez formularz.

Kurs do egzaminu na patent strzelecki 30-31.03.2019

Dnia 30 i 31 marca (w najbliższą sobotę i niedzielę) przeprowadzony zostanie kurs do egzaminu na patent strzelecki według wymogów PZSS. Część teoretyczna w wymiarze 12 h odbędzie się w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej 37 A sala nr.3 parter od godz. 9:00 w sobotę.
Część praktyczna (6+1 h) na strzelnicy WKS 10 Olsztyn/Mątki od godz.10:00 w niedzielę.
Rejestracja poprzez formularz do dnia 29 bm.
Koszt kursu to 150 zł.

I Otwarte Zawody Historyczne WKS 10 „Akcja pod Mondtken” – wyniki

Jak zwykle dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy wyników.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej byli:
Minkiewicz Daniel
Wasielewski Robert
Kozłowski Zbigniew
Leoniec Jarosław
Grabowski Jacek
Sztabiński Jarosław

W konkurencji pistolet historyczny:
Minkiewicz Daniel
Wasielewski Robert
Leoniec Jarosław
Nalepa Marek
Jankowski Krzysztof
Sztabiński Jarosław

W konkurencji historyczny pistolet maszynowy:
Sady Szymon
Wasielewski Robert
Minkiewicz Daniel
Grabowski Jacek
Rodziević Andżej
Turkowski Tomasz

W konkurencji karabin historyczny:
Minkiewicz Daniel
Kozłowski Zbigniew
Wasielewski Robert
Filipecki Daniel
Grabowski Jacek
Szoka Jacek

Pozostałe informacje dotyczące wyników znajdują się w komunikacie rezultatów.

Zawody uświetniła swą obecnością grupa rekonstrukcyjna ‚GH Ostpreussen’, w trakcie zawodów odbyła się prezentacja wielu interesujących egzemplarzy broni historycznej, oraz replik broni historycznej w tym m.in.: Walther P38, P08 Parabellum, MP40, Mosin, SWT-40, Mauser K98, FG42, STG44, TT-33, PPSz-41.

 

 

Walne Zgromadzenie WKS 10

Członków WKS 10 Olsztyn zapraszamy na Walne Zgromadzenie Klubu, które odbędzie się 22 marca 2019 (piątek) r. w sali konferencyjnej Hotelu Manor w Olsztynie
Rozpoczęcie godzina 18:00, drugi termin godzina 18:15 (w przypadku braku kworum).
Porządek obrad :
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia Klubu
2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Walnego Zgromadzenia Klubu.
3. Przedstawienie działalności Klubu WKS 10 OLSZTYN w 2018r.
4. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
5. Omówienie projektów remontów, oraz przewidywanych innych realizacji w 2019r.
6. Propozycje kierowników odpowiedzialnych za zawody w 2019r.
7. Omówienie współpracy członków klubu przy wykonywaniu działalności statutowej klubu
8. Wolne wnioski.
9. Zamknięcie obrad.

Po zakończeniu obrad WZK zachęcamy członków do uczestnictwa w części integracyjnej naszego spotkania.

W związku z planowanymi remontami obiektu strzelnicy prosimy członków o pilne uregulowanie składek członkowskich za 2019 rok.

Zawody 2019-02-17 wyniki

Jak zwykle dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy wyników.
Najlepsi byli – 
w konkurencji pistolet:
1 Ostrzycki Jacek
2 Leoniec Jarosław
3 Wasielewski Robert
karabin:
1 Jakubowski Paweł
2 Wasielewski Robert
3 Nowaczyk Piotr
strzelba:
1 Nowaczyk Piotr
2 Ostrzycki Jacek
3 Jaguszewski Andrzej
Pełny komunikat rezultatów w z załączniku.
A tutaj: Liga strzelecka po uwzględnieniu wyników zawodów.

II Szkolenie i trening

W najbliższą niedzielę 13.01.2018, o godz. 10:00,na strzelnicy WKS 10 odbędzie się trening i II szkolenie przygotowujące do klubowego sprawdzianu kompetencyjnego.
Do udziału w treningu niezbędny będzie pistolet centralnego zapłonu z kaburą i ładownicą na magazynki, karabin centralnego zapłonu i strzelba gładkolufowa.
Obecność członka Klubu na minimum jednym takim szkoleniu – obowiązkowa.
Do odebrania będą też licencje zawodnicze PZSS w formie plastikowej karty.

Szkolenie sędziów strzelectwa sportowego

Kolegium Sędziów W-MZSS w Olsztynie informuje, że w niedzielę 06.01.2019 r. o godzinie 11.00 w MPK Sp. z o.o. Olsztyn ul. Kołobrzeska 40, odbędzie się bezpłatne szkolenie sędziów.
Odbycie co najmniej jednego szkolenia jest warunkiem przedłużenia licencji sędziego strzelectwa sportowego na lata 2021 – 2024.
Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące przepisów i regulaminów strzeleckich, na które chcielibyście uzyskać odpowiedzi na kursie – wysyłajcie na adres wmzsskowalski@wp.pl. Bliższych informacji udziela Jerzy Kowalski tel. 502246244