Wyniki zawodów z okazji uchwalenia Konstytucji

Pełne wyniki w załączniku.
W konkurencji karabin sportowy najlepszymi zawodnikami z licencją PZSS byli:
LEONIEC Jarosław
MINKOWSKI Adam
WASIELEWSKI Robert
SURTEL Piotr
ŚWIECIAK Daniel
ŚLIWIŃSKA Małgorzata

 

W tej samej konkurencji, najlepszymi zawodnikami bez licencji byli:
LINOWSKI Łukasz
KORBECKI Marek
KURIAN Adam
HERBACZONEK Piotr
FEDOROWSKI Dariusz
BIELSKI Krzysztof

W konkurencji pistolet sportowy odpowiednio – z licencją:
JAKUBOWSKI Paweł
CIOŁKOWSKI Jacek
RÓŻYCKI Jarosław
WASIELEWSKI Robert
GRZYBEK Artur
ZEGA Marcin

Bez licencji:
HERBACZONEK Piotr
KURIAN Adam
BIELSKI Krzysztof
ZAPĘCKI Janusz
KORBECKI Marek
LINOWSKI Łukasz

W konkurencji pistolet centralnego zapłonu, z licencją:
CIOŁKOWSKI Jacek
WASIELEWSKI Robert
RÓŻYCKI Jarosław
ŚWIECIAK Daniel
JAKUBOWSKI Paweł
LEONIEC Jarosław

Bez licencji:
ZAPĘCKI Janusz
WOŹNIAK Tomasz
HERBACZONEK Piotr
KURIAN Adam
LINOWSKI Łukasz
KORBECKI Marek

Wyniki zawodów „Zombie Hunter V”

Dziękujemy zawodnikom za sportową rywalizację. 

W konkurencji pistolet najlepsi byli:
Szkudaj Robert
Różycki Jarosław
Minkiewicz Daniel
Leoniec Jarosław
Nalepa Marek
Sztejenka Przemysław

 

W konkurencji karabin:
Leoniec Jarosław
Szwabowicz Marek
Balcerzak Krzysztof
Minkiewicz Daniel
Kowalewski Rafał
Kalinowski Kamil

 

 

W konkurencji strzelba:
Kowalewski Rafał
Leoniec Jarosław
Staranowicz Tomasz
Minkiewicz Daniel
Szkudaj Robert
Różycki Jarosław

 

 

W klasyfikacji drużynowej najlepsze były drużyny:
WKS 10 Olsztyn
War-Maz Oddział Straży Granicznej
SKS Bielik Dźwierzuty

Pozostałe wyniki w Komunikacie rezultatów

A tutaj: Liga strzelecka po uwzględnieniu wyników zawodów.

Zawody 2019-05-03 z okazji uchwalenia Konstytucji

Dnia 3 maja, jak co roku, zapraszamy na Otwarte Zawody Klubowe „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja”.
Rozpoczęcie godz. 9:00, rejestracja zawodników do godz. 10:00 w biurze obliczeń, lub zdalnie (niższa opłata).
Uwaga – sędziów, którzy chcą startować, prosimy o obecność o 8:00, pozostałych o 8:30.
Rozegrane zostaną trzy konkurencje:
1. Karabin sportowy.
2. Pistolet centralnego zapłonu.
3. Pistolet sportowy.
Opłata: 20zł za konkurencję przy rejestracji i opłacie zdalnej, 30zł za konkurencję w dniu zawodów.
Pozostałe szczegóły w Regulaminie Zawodów.

Uwaga: w dniu zawodów i pre-matchu nie ma możliwości strzelania indywidualnego (poza zawodami).

Otwarte zawody ‚Zombie Hunter V’ 28-04-2019

W dniu 28-04-2019, od godz. 9:00, na strzelnicy WKS10, w Mątkach, odbędą się Otwarte Zawody Strzeleckie „Zombie Hunter V”.
Zawody rozegrane będą w trzech konkurencjach:
– pistolet – jeden tor dynamiczny, minimalna ilość strzałów: 30,
– karabin – jeden tor dynamiczny, minimalna ilość strzałów: 40,
– strzelba – jeden tor dynamiczny, minimalna ilość strzałów: 14.
Wpisowe:
rejestracja i opłata elektroniczna do dnia 26-04-2019: 50zł za konkurencję,
– w dniu zawodów 70zł za konkurencję, lub 200zł za wszystkie trzy.
Za miejsca I-VI w każdej konkurencji przewidziane są pamiątkowe dyplomy, za miejsca I-III dodatkowo statuetki.
Wszystkich uczestników czeka specjalna niespodzianka, a po zakończeniu zawodów zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.
Regulamin zawodów.

Egzamin kompetencyjny IPSC 07.04.2019

Egzamin odbędzie się w Matkach k. Olsztyna.
Termin : 07.04.2019 r. (niedziela) godz. 10:00
Miejsce: Strzelnica Warmińskiego Klubu Strzeleckiego „10” w Mątkach k. Olsztyna
Organizator: Warmiński Klub Strzelecki „10”
Data: 07.04.2019 r., godz. 10:00 (część teoretyczna), godz. 12:30 (część praktyczna) Koszt: 70,- PLN
Do egzaminu mogą zostać dopuszczone osoby, które posiadają w dniu egzaminu ważną licencję zawodniczą PZSS na 2019 rok i wiedzę z zakresu przepisów IPSC. Kandydaci proszeni są o przybycie z własnym wyposażeniem tj.: broń z minimum dwoma magazynkami, amunicja minimum 36 szt., pas z kaburą i ładownicami spełniającymi wymogi przepisów IPSC, ochronniki słuchu i wzroku oraz długopis.
Istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z broni i wyposażenia organizatora.
Egzamin składa się z części teoretycznej trwającej 20 minut (test zawierający 20 pytań) oraz praktycznej – trzy różne tory z minimalną ilością strzałów 36 .
Osoby, które nie zaliczą egzaminu teoretycznego nie zostają dopuszczone do egzaminu praktycznego.

Kontakt:
Egzaminator – Jacek Ostrzycki,
tel. 601 65 25 00,
e-mail: kontakt@m-gear.pl
Rejestracja przez formularz.

Kurs do egzaminu na patent strzelecki 30-31.03.2019

Dnia 30 i 31 marca (w najbliższą sobotę i niedzielę) przeprowadzony zostanie kurs do egzaminu na patent strzelecki według wymogów PZSS. Część teoretyczna w wymiarze 12 h odbędzie się w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej 37 A sala nr.3 parter od godz. 9:00 w sobotę.
Część praktyczna (6+1 h) na strzelnicy WKS 10 Olsztyn/Mątki od godz.10:00 w niedzielę.
Rejestracja poprzez formularz do dnia 29 bm.
Koszt kursu to 150 zł.

I Otwarte Zawody Historyczne WKS 10 „Akcja pod Mondtken” – wyniki

Jak zwykle dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy wyników.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej byli:
Minkiewicz Daniel
Wasielewski Robert
Kozłowski Zbigniew
Leoniec Jarosław
Grabowski Jacek
Sztabiński Jarosław

W konkurencji pistolet historyczny:
Minkiewicz Daniel
Wasielewski Robert
Leoniec Jarosław
Nalepa Marek
Jankowski Krzysztof
Sztabiński Jarosław

W konkurencji historyczny pistolet maszynowy:
Sady Szymon
Wasielewski Robert
Minkiewicz Daniel
Grabowski Jacek
Rodziević Andżej
Turkowski Tomasz

W konkurencji karabin historyczny:
Minkiewicz Daniel
Kozłowski Zbigniew
Wasielewski Robert
Filipecki Daniel
Grabowski Jacek
Szoka Jacek

Pozostałe informacje dotyczące wyników znajdują się w komunikacie rezultatów.

Zawody uświetniła swą obecnością grupa rekonstrukcyjna ‚GH Ostpreussen’, w trakcie zawodów odbyła się prezentacja wielu interesujących egzemplarzy broni historycznej, oraz replik broni historycznej w tym m.in.: Walther P38, P08 Parabellum, MP40, Mosin, SWT-40, Mauser K98, FG42, STG44, TT-33, PPSz-41.

 

 

Walne Zgromadzenie WKS 10

Członków WKS 10 Olsztyn zapraszamy na Walne Zgromadzenie Klubu, które odbędzie się 22 marca 2019 (piątek) r. w sali konferencyjnej Hotelu Manor w Olsztynie
Rozpoczęcie godzina 18:00, drugi termin godzina 18:15 (w przypadku braku kworum).
Porządek obrad :
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia Klubu
2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Walnego Zgromadzenia Klubu.
3. Przedstawienie działalności Klubu WKS 10 OLSZTYN w 2018r.
4. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
5. Omówienie projektów remontów, oraz przewidywanych innych realizacji w 2019r.
6. Propozycje kierowników odpowiedzialnych za zawody w 2019r.
7. Omówienie współpracy członków klubu przy wykonywaniu działalności statutowej klubu
8. Wolne wnioski.
9. Zamknięcie obrad.

Po zakończeniu obrad WZK zachęcamy członków do uczestnictwa w części integracyjnej naszego spotkania.

W związku z planowanymi remontami obiektu strzelnicy prosimy członków o pilne uregulowanie składek członkowskich za 2019 rok.

I Otwarte Zawody Historyczne WKS 10 „Akcja pod Mondtken”

Zapraszamy na I Otwarte Zawody Historyczne WKS 10 „Akcja pod Mondtken”.
Zawody w formie dynamicznej, z wykorzystaniem broni historycznej z czasów II Wojny Światowej.
Termin: 10.03.2019, start godzina 9.00, rejestracja zawodników online (niższa opłata), lub w Biurze Zawodów, w dniu zawodów, do godziny 10.00
Miejsce: Strzelnica Mątki k/Olsztyna
Uwaga! Maksymalna liczba uczestników: 50 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Planujemy trzy konkurencje:
1) pistolet historyczny, minimum 14 strzałów,  (zawodnicy korzystający z broni i amunicji organizatora ponoszą dodatkową opłatę 42zł),
2) pistolet maszynowy (semi) historyczny, minimum 20 strzałów, (zawodnicy korzystający z broni i amunicji organizatora ponoszą dodatkową opłatę 60zł), 
3) historyczny karabin powtarzalny, minimum 5 strzałów, (zawodnicy korzystający z broni i amunicji organizatora ponoszą dodatkową opłatę 30zł).
Do powyższych konkurencji organizator zapewnia broń TT-33, PPS-43, Mosin.

Zachęcamy do udziału w zawodach z własną bronią historyczną (zaprojektowaną do 1945 roku) oraz do wystąpienia w strojach, mundurach z epoki.
Dla chętnych zapewniamy broń i amunicję.
Uwaga! Osoby planujące skorzystać z broni organizatora podczas zawodów, zobowiązane są do uczestnictwa w treningu strzeleckim, zaplanowanym na 03.03.2019 na godzinę 10.00.
Zmiana- Równolegle z przebiegiem zawodów, zachęcamy do historycznego stanowiska strzeleckiego, gdzie będzie można rekreacyjnie strzelić z: P38, TT-33, PPSz-41, MP40, Mosin, SWT-40 i Mauser K98.

Prematch dla osób funkcyjnych odbędzie się w sobotę 9.03.2019 o godzinie 12.00

Bardzo ciekawe nagrody w klasyfikacji generalnej:
I miejsce: Skok spadochronowy w Tandemie z instruktorem
II miejsce: Lot widokowy samolotem nad Olsztynem
III miejsce: Lot szybowcem, startującym za wyciągarką
Dodatkowo nagroda za najlepszy strój historyczny z okresu II Wojny Światowej oraz losowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Jako dodatkowe atrakcje przewidujemy wystawę broni z czasów II wojny światowej w tym m.in MG42, STG44, MP40, P38, prezentację grupy rekonstrukcyjnej. Dla uczestników, tradycyjnie zagwarantujemy też ciepły posiłek.

Opłaty: przy rejestracji i opłacie przez internet 20 zł za konkurencję, w dniu zawodów 30 zł za konkurencję.

Informujemy, że na terenie strzelnicy istnieje ograniczona ilość miejsc parkingowych.

Darczyńcami nagród są:
PG Projekt Daniel Świeciak
Szkoła spadochronowa Skydive Olsztyn
Aeroklub Warmińsko Mazurski
Szkoła pilotażu Bronisław Ślężak
Szkoła Shootingadventure
Sklep Shopgun
Pan Marek Jastrzębski
Pan Jarosław Leoniec
Sklep myśliwski Janczewski
Sklep myśliwski Tamed

Zawody 2019-02-17 wyniki

Jak zwykle dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy wyników.
Najlepsi byli – 
w konkurencji pistolet:
1 Ostrzycki Jacek
2 Leoniec Jarosław
3 Wasielewski Robert
karabin:
1 Jakubowski Paweł
2 Wasielewski Robert
3 Nowaczyk Piotr
strzelba:
1 Nowaczyk Piotr
2 Ostrzycki Jacek
3 Jaguszewski Andrzej
Pełny komunikat rezultatów w z załączniku.
A tutaj: Liga strzelecka po uwzględnieniu wyników zawodów.